Europejska Konferencja Drogowa w Dubrowniku

„Korytarze na rzecz wspólnego dobrobytu” to hasło Europejskiej Konferencji Drogowej, która odbędzie się 20-22 października w Dubrowniku (Chorwacja).

Konferencja to wspólne przedsięwzięcie Federacji Drogowej Unii Europejskiej ERF, amerykańskiego Transportation Research Board TRB, Hrvatske Ceste – państwowej administracji drogowej Chorwacji oraz Chorwackiego Stowarzyszenia Drogowego.

Europa Południowo-Wschodnia znajduje się na ważnym skrzyżowaniu szlaków transportowych między Wschodem i Zachodem. Ze względu na swoje uprzywilejowane położenie geograficzne Chorwacja znajduje się w czołówce starań o wykorzystanie tego atutu, dzięki regionalnym inicjatywom współpracy, takim jak korytarz autostrady adriatycko-jońskiej.

Obok omówienia tych inicjatyw, w programie konferencji znajdą się również debaty dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach, zrównoważenia środowiskowego i odporności sieci dróg.

Więcej informacji i zgłoszenia tutaj

Polecane artykuły

11 października – Światowy Dzień Drogi

11 października obchodzony jest Światowy Dzień Drogi. Został on proklamowany na pamiątkę otwarcia w tym właśnie dniu w 1908 roku pierwszego Światowego Kongresu Drogowego w Paryżu.

Prezes PKD Zbigniew Kotlarek i prezes Słowackiego Towarzystwa Drogowego Jan Szedivy podczas inauguracji konferencji

Drogi łączą przyjaciół

Pod takim hasłem 3-5 października odbyła się konferencja integracyjna drogowców Polski, Czech i Słowacji. Komitety narodowe PIARC tych krajów będą organizować kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Piłkarze Krakowa (w niebieskim koszulkach) i Pardubic dziękują sobie za walkę w finale. Fot. PKD

ZDW Kraków wygrywa po karnych

Drużyna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zwyciężyła w pierwszym turnieju piłkarskim administracji drogowych Polski, Czech i Słowacji, który rozegrany został 4 października w Lipowej k. Żywca.