Europejska Konferencja Drogowa w Dubrowniku

„Korytarze na rzecz wspólnego dobrobytu” to hasło Europejskiej Konferencji Drogowej, która odbędzie się 20-22 października w Dubrowniku (Chorwacja).

Konferencja to wspólne przedsięwzięcie Federacji Drogowej Unii Europejskiej ERF, amerykańskiego Transportation Research Board TRB, Hrvatske Ceste – państwowej administracji drogowej Chorwacji oraz Chorwackiego Stowarzyszenia Drogowego.

Europa Południowo-Wschodnia znajduje się na ważnym skrzyżowaniu szlaków transportowych między Wschodem i Zachodem. Ze względu na swoje uprzywilejowane położenie geograficzne Chorwacja znajduje się w czołówce starań o wykorzystanie tego atutu, dzięki regionalnym inicjatywom współpracy, takim jak korytarz autostrady adriatycko-jońskiej.

Obok omówienia tych inicjatyw, w programie konferencji znajdą się również debaty dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach, zrównoważenia środowiskowego i odporności sieci dróg.

Więcej informacji i zgłoszenia tutaj

Polecane artykuły

Marko WIeland. Fot. Anna Rogalińska viaexpert.pl

Przyszłość dróg betonowych

Recykling nawierzchni betonowych, elementy prefabrykowane do szybkich napraw nawierzchni, metody teksturowania nawierzchni – to główne kierunki niemieckich badań w obszarze dróg betonowych.

Mecz ZDW Olsztyn z ZDW Białystok w roku 2017. Fot. PKD

Siatka w Giżycku – czy potrzebne są zmiany?

Analiza ankiet z mistrzostw drogowców w siatkówce pokazuje, że ich formuła się sprawdza. Uwagi będą wzięte pod uwagę podczas tegorocznych zawodów, które odbędą się w Giżycku od 16 do 18 listopada.

Ruch uliczny w Pekinie. Fot. Pixabay

PIARC zaprasza do debaty: Drogi, które ratują życie

Międzynarodowe Seminarium "Bezpieczniejsze drogi, które ratują życie: wkład PIARC w cele i inicjatywy ONZ" potrwa od 17 do 19 października 2018 r. w Pekinie.