Transprojekt Gdański jak dobry szewc...

Szewc bez butów chodzi? Nie w przypadku Transprojektu Gdańskiego. Sami zaprojektowali swoją nową siedzibę i zdobyli za to nagrodę Budowa Roku 2017.

W ubiegłym roku Transprojekt Gdański przeprowadził się do nowej siedziby przy ul. Zabytkowej w Gdańsku. Biuro zostało zaprojektowane przez pracowników na co dzień pracujących w tej firmie, co więcej projekt budynku został wykonany w całości, łącznie z sieciami zewnętrznymi i zagospodarowaniem, z wykorzystaniem technologii BIM. Transprojekt Gdański Sp. z o.o. od niemal 70 lat jest znany z projektów drogowych i inżynieryjnych, był wielokrotnie nagradzany w prestiżowym konkursie "Budowa Roku" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, jednak po raz pierwszy otrzymał nagrodę za realizację projektu kubaturowego.

W tegorocznym konkursie laury zdobyły także inne firmy projektowe, należące do Polskiego Kongresu Drogowego. Nagrodę I stopnia w kategorii Obiekty komunikacji drogowej i kolejowe zdobyła inwestycja pod nazwą "Zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław na odcinku Korzeńsko (bez węzła) – węzeł Widawa Wrocław wraz z węzłem". Odcinki były zaprojektowane przez: Transprojekt Warszawa i Lafrenz, a wybudowane przez: konsorcjum Budimeksu i Strabag Infrastruktura Południe, Dragados i Astaldi. Nagroda II stopnia w tej samej kategorii przypadła obwodnicy miejscowości Czarnowąsy w ciągu drogi wojewódzkiej 454 w woj. opolskim. Projekt wykonała firma SWECO Engineering (dawniej Transprojekt Kraków), a generalnym wykonawcą był DROG-BUD.

Więcej o konkursie

Polecane artykuły

Wyjazd techniczny na niemieckie autostrady

Kilkunastoosobowa grupa polskich drogowców zapoznała się z praktycznym stosowaniem technologii grindingu i groovingu na niemieckich betonowych autostradach, dzięki współpracy PKD i Instytutu BAST.

Europa rozmawia o tunelach

Budowa, eksploatacja i bezpieczeństwo w tunelach drogowych budzą coraz większe zainteresowanie. W październiku odbędą się 2 międzynarodowe konferencje na ten temat, a w styczniu 2019 PKD organizuje we Wrocławiu Forum na ten temat.

W poszukiwaniu modelu utrzymania dróg

Ocena funkcjonowania i propozycje usprawnień systemu utrzymania dróg krajowych były tematem debaty panelowej w czasie III Pomorskiego Forum Drogowego, które odbyło się w czerwcu w Sopocie.