INFRAMA zawitała do Rzeszowa

Zarządzanie infrastrukturą drogową – ten temat zgromadził drogowców z Podkarpacia na kolejnych warsztatach „Podstawy Road Asset Management”.

Spotkanie zorganizowała 24 kwietnia w Rzeszowie Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA. Uczestnicy warsztatów, wśród których znaleźli się między innymi pracownicy Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie, Powiatowego Zarządu Dróg w Krośnie, Zarządu Dróg Powiatowych w Lubaczowie oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego poznali założenia metodyki Asset Management i sprawdzilijak w praktyce wykorzystać jej możliwości i narzędzia.

Najważniejsze zasady zarządzania infrastrukturą drogową przedstawili prowadzący uczestnikom warsztaty Sławomir Heller z HELLER Ingenieurgesellschaft mbH., przedstawiciel Niemiec w komitecie technicznym PIARC Asset Management, oraz Tomasz Wojsz z Heller Consult sp. z o.o., doświadczony trener Asset Management. Warsztaty przeplatały wykłady z praktycznymi ćwiczeniami zmierzającymi do stworzenia planu utrzymania dróg zgodnie z zasadami Road Asset Management. Uczestnicy wykorzystywali w tym celu wiedzę uzyskaną na wykładach i specjalnie przygotowane materiały pomocnicze. Podczas ćwiczeń uczestnicy musieli uwzględnić takie skłądniki procesu podejmowania decyzji jak: zarządzanie ryzykiem, identyfikacja celów i interesariuszy, zastosowanie KPI (key performance indicators)oraz zarządzanie informacją i wiedzą.

Wielkie zainteresowanie wywołał temat kluczowych wskaźników efektywności (KPI). W trakcie warsztatów prowadzący podali konkretne przykłady KPI stosowanych w drogownictwie, ponadto uczestnicy samodzielnie mogli określić niezbędne dla procesu zarządzania infrastrukturą drogową wskaźniki efektywności. Uczestnicy warsztatów zastanawiali się także nad jakością danych. Czy stosowanie danych o najwyższej dokładności oraz aktualności jest skutecznym podejściem? Odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”, a dlaczego i w jaki sposób określić niezbędną dokładność oraz aktualność danych dowiedzieć się można na kolejnych warsztatach „Podstawy Road Asset Management”, które odbędą się w czerwcu w Warszawie.

Polski Kongres Drogowy jest strategicznym partnerem Inicjatywy. Więcej informacji na temat tych i kolejnych warsztatów Inicjatywy edukacyjnej INFRAMA na jej stronie. .

Polecane artykuły

Inauguracja inicjatywy INFRAMA w maju 2017 r. w Warszawie: dr inż. Sławomir Heller i dr Agata Ciołkosz, Heller Consult. Fot. T. Wojsz

Ruszają warsztaty RAM

Inicjatywa edukacyjna INFRAMA rozpoczyna nowy cykl warsztatów z zakresu Podstawy Road Asset Management. Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało w Olsztynie.

Warsztaty INFRAMA w Olsztynie. Fot. Heller Consult

24 kwietnia w Rzeszowie warsztat INFRAMA

24 kwietnia w Rzeszowie odbędą się warsztaty Podstawy Asset Management, skierowane przede wszystkim do zarządców dróg. To kolejne spotkanie inicjatywy INFRAMA, której patronuje PKD.

Prezes PKD Zbigniew Kotlarek przemawia podczas seminarium inaugurującego  INFRAMA. To. Heller Consult/JanZieliński

Jak zarządzać majątkiem drogowym?

Nowoczesna dyscyplina, łącząca wiedzę inżynierską, ekonomiczną i menedżerską - . 15 maja na Politechnice Warszawskiej zainaugurowała działalność Akademia Infrastructure Asset Management.