Zimowy Kongres Drogowy rozpoczęty

W Gdańsku rozpoczął się XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy. Kongresowi towarzyszy wystawa, na której PKD wspólnie z GDDKiA jest gospodarzem polskiego Pawilonu Narodowego.

Organizowany co cztery lata przez Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC Kongres jest najpoważniejszym spotkaniem drogowców całego świata poświęconym zimowego utrzymania dróg. Do Gdańska przybyło przeszło 1000 przedstawicieli administracji drogowych, firm z branży utrzymaniowej z kilkudziesięciu krajów. To bez wątpienia największa impreza drogowa jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce.

W pierwszym dniu Kongresu odbyła się miedzy innymi sesja ministerialna. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister transportu i łączności Litwy Rokas Masiulis, minister transportu i spraw morskich Czarnogóry Osman Nurkovic oraz wiceminister infrastruktury, transportu i turystyki Japonii Masafumi Mori debatowali o wyzwaniach dotyczących utrzymania infrastruktury drogowej.

Kongresowi towarzyszy wystawa, na której swoje stoiska mają zarówno Komitety Narodowe PIARC jak również firmy prezentujące swoje rozwiązania i produkty do zimowego utrzymania dróg. W centralnym miejscu ekspozycji mieści się polski Pawilon Narodowy, przygotowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Polski Kongres Drogowy. W ostatnim dniu Kongresu - 23 lutego podpisane zostanie uroczyście porozumienie między PIARC i PKD potwierdzające uznanie Kongresu za Komitet Narodowy PIARC.

Polecane artykuły

Ruszyła rejestracja na Światowy Kongres Drogowy 2019

26 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października br w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na stronie internetowej Kongresu można już rejestrować udział.

Konsultacje katalogu mostowego

Ministerstwo Infrastruktury prosi o nadsyłanie do 11 stycznia uwag do projektu „Katalogu typowych konstrukcji drogowych obiektów mostowych i przepustów", opublikowanego na rządowych stronach www.

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Fot. PKD

Patronat GDDKiA nad Forum Tunelowym

Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora DKiA objął honorowym patronatem Polskie Forum Tunelowe, które odbędzie się 23 stycznia we Wrocławiu.