Partnerzy bezpieczeństwa

W Warszawie po raz ósmy uhonorowane zostały osoby i instytucje zasłużone dla promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs organizują wspólnie stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczysta gala z udziałem laureatów odbyła sie w jednym z warszawskich hoteli 24 listopada. Prowadząca imprezę aktorka Grażyna Wolszczak zauważyła podobieństwo do uroczystości wręczania filmowych Oskarów. Może ranga wydarzenia nie jest całkiem taka sama, ale z pewnością dla laureatów, a nawet tylko nominowanych do nagrody jest to ważne wyróżnienie i dowód docenienia.

W kategorii organizacja pozarządowa roku wyróżniono Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy "Przejście" z miejscowości Zabawa koło Tarnowa. Organizacja pomaga ofiarom i ludziom, którzy stracili bliskich w wypadkach.

W kategorii firma roku uhonorowany został Nest Bank SA, który sfinansował kampanię społeczną "Superfotelik - chroni na bank". Bank wprowadził też do oferty kredyt bez oprocentowania i innych opłat na zakup fotelików do przewożenia dzieci w samochodach.

Za medium roku nagrodę odebrali twórcy audycji "Odjechani" na antenie AntyRadia: Dominika Sygiet i Włodzimierz Zientarski. Za instytucję publiczną roku uznano Przedszkole samorządowe nr 50 w Lublinie, w którym realizowane są ciekawe programy edukacji najmłodszych uczestników ruchu.

W najbardziej prestiżowej kategorii Osoba Roku, kapituła nagrody postanowiła uhonorować Filipa Gregę ze Szczecina. Z zawodu instruktor jazdy, angażuje się w wiele inicjatyw dla podnoszenia umiejętności kierowców. W 2014 roku z jego inicjatywy powstała Fundacja Odpowiedzialne Szkoły Jazdy, która działa na rzecz jakości szkolenia szkół jazdy w całej Polsce.

Więcej o wyróżnieniach na stronie PBD

Polecane artykuły

Marko WIeland. Fot. Anna Rogalińska viaexpert.pl

Przyszłość dróg betonowych

Recykling nawierzchni betonowych, elementy prefabrykowane do szybkich napraw nawierzchni, metody teksturowania nawierzchni – to główne kierunki niemieckich badań w obszarze dróg betonowych.

Mecz ZDW Olsztyn z ZDW Białystok w roku 2017. Fot. PKD

Siatka w Giżycku – czy potrzebne są zmiany?

Analiza ankiet z mistrzostw drogowców w siatkówce pokazuje, że ich formuła się sprawdza. Uwagi będą wzięte pod uwagę podczas tegorocznych zawodów, które odbędą się w Giżycku od 16 do 18 listopada.

Ruch uliczny w Pekinie. Fot. Pixabay

PIARC zaprasza do debaty: Drogi, które ratują życie

Międzynarodowe Seminarium "Bezpieczniejsze drogi, które ratują życie: wkład PIARC w cele i inicjatywy ONZ" potrwa od 17 do 19 października 2018 r. w Pekinie.