Partnerzy bezpieczeństwa

W Warszawie po raz ósmy uhonorowane zostały osoby i instytucje zasłużone dla promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs organizują wspólnie stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczysta gala z udziałem laureatów odbyła sie w jednym z warszawskich hoteli 24 listopada. Prowadząca imprezę aktorka Grażyna Wolszczak zauważyła podobieństwo do uroczystości wręczania filmowych Oskarów. Może ranga wydarzenia nie jest całkiem taka sama, ale z pewnością dla laureatów, a nawet tylko nominowanych do nagrody jest to ważne wyróżnienie i dowód docenienia.

W kategorii organizacja pozarządowa roku wyróżniono Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy "Przejście" z miejscowości Zabawa koło Tarnowa. Organizacja pomaga ofiarom i ludziom, którzy stracili bliskich w wypadkach.

W kategorii firma roku uhonorowany został Nest Bank SA, który sfinansował kampanię społeczną "Superfotelik - chroni na bank". Bank wprowadził też do oferty kredyt bez oprocentowania i innych opłat na zakup fotelików do przewożenia dzieci w samochodach.

Za medium roku nagrodę odebrali twórcy audycji "Odjechani" na antenie AntyRadia: Dominika Sygiet i Włodzimierz Zientarski. Za instytucję publiczną roku uznano Przedszkole samorządowe nr 50 w Lublinie, w którym realizowane są ciekawe programy edukacji najmłodszych uczestników ruchu.

W najbardziej prestiżowej kategorii Osoba Roku, kapituła nagrody postanowiła uhonorować Filipa Gregę ze Szczecina. Z zawodu instruktor jazdy, angażuje się w wiele inicjatyw dla podnoszenia umiejętności kierowców. W 2014 roku z jego inicjatywy powstała Fundacja Odpowiedzialne Szkoły Jazdy, która działa na rzecz jakości szkolenia szkół jazdy w całej Polsce.

Więcej o wyróżnieniach na stronie PBD

Polecane artykuły

Nie pomógł fantastyczny doping kibiców - drużyna ZDW w Olsztynie zajęła w swojej grupie trzecie miejsce i w sobotę zagra o miejsca 9-14. Fot. PKD

Kto zagra w drugiej fazie zawodów w Giżycku?

Od rozgrywek w wylosowanych przed zawodami grupach rozpoczęły się 16 listopada w Giżycku V Mistrzostwa Polski Drogowców w piłce siatkowej. W sobotę mecze decydujące o miejscach.

Praga gospodarzem Światowego Kongresu Drogowego 2023

27 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w Pradze – postanowili członkowie Rady Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Stolica Czech wygrała rywalizację z Sydney i Kuala Lumpur.

Zmiany w metodzie oceny hałasu: opinia PKD

PKD przesłał do Ministerstwa Środowiska opinię do projektu ustawy zmieniającej zasady wykonywania map akustycznych do celów inwestycyjnych.