Partnerzy bezpieczeństwa

W Warszawie po raz ósmy uhonorowane zostały osoby i instytucje zasłużone dla promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs organizują wspólnie stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczysta gala z udziałem laureatów odbyła sie w jednym z warszawskich hoteli 24 listopada. Prowadząca imprezę aktorka Grażyna Wolszczak zauważyła podobieństwo do uroczystości wręczania filmowych Oskarów. Może ranga wydarzenia nie jest całkiem taka sama, ale z pewnością dla laureatów, a nawet tylko nominowanych do nagrody jest to ważne wyróżnienie i dowód docenienia.

W kategorii organizacja pozarządowa roku wyróżniono Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy "Przejście" z miejscowości Zabawa koło Tarnowa. Organizacja pomaga ofiarom i ludziom, którzy stracili bliskich w wypadkach.

W kategorii firma roku uhonorowany został Nest Bank SA, który sfinansował kampanię społeczną "Superfotelik - chroni na bank". Bank wprowadził też do oferty kredyt bez oprocentowania i innych opłat na zakup fotelików do przewożenia dzieci w samochodach.

Za medium roku nagrodę odebrali twórcy audycji "Odjechani" na antenie AntyRadia: Dominika Sygiet i Włodzimierz Zientarski. Za instytucję publiczną roku uznano Przedszkole samorządowe nr 50 w Lublinie, w którym realizowane są ciekawe programy edukacji najmłodszych uczestników ruchu.

W najbardziej prestiżowej kategorii Osoba Roku, kapituła nagrody postanowiła uhonorować Filipa Gregę ze Szczecina. Z zawodu instruktor jazdy, angażuje się w wiele inicjatyw dla podnoszenia umiejętności kierowców. W 2014 roku z jego inicjatywy powstała Fundacja Odpowiedzialne Szkoły Jazdy, która działa na rzecz jakości szkolenia szkół jazdy w całej Polsce.

Więcej o wyróżnieniach na stronie PBD

Polecane artykuły

Prezes PKD Zbigniew Kotlarek wita w polskim Pawilonie Narodowym ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka (z lewej). W środku prezydent Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC Claude Van Rooten. Fot. PKD

Zimowy Kongres Drogowy rozpoczęty

W Gdańsku rozpoczął się XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy. Kongresowi towarzyszy wystawa, na której PKD wspólnie z GDDKiA jest gospodarzem polskiego Pawilonu Narodowego.

Kolokwium zgromadziło blisko 150 przedstawicieli administracji drogowej różnych szczebli, firm branży drogowej i nauki. Fot. PKD

Destrukt brzmi ...destrukcyjnie

Destrukt asfaltowy może być szerzej wykorzystywany w budownictwie drogowym niż do tej pory. Jednym ze środków do tego celu ma być ...postulowana zmiana nazwy.

Prezydium pierwszego Polskiego Kongresu Drogowego w 1928 roku. Fot: Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Do zobaczenia w Gdańsku!

Podczas Zimowego Kongresu Drogowego w Gdańsku zapraszamy na seminarium historyczne z okazji stulecia związków Polski z PIARC i 90-lecia pierwszego Polskiego Kongresu Drogowego.