Partnerzy bezpieczeństwa

W Warszawie po raz ósmy uhonorowane zostały osoby i instytucje zasłużone dla promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs organizują wspólnie stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczysta gala z udziałem laureatów odbyła sie w jednym z warszawskich hoteli 24 listopada. Prowadząca imprezę aktorka Grażyna Wolszczak zauważyła podobieństwo do uroczystości wręczania filmowych Oskarów. Może ranga wydarzenia nie jest całkiem taka sama, ale z pewnością dla laureatów, a nawet tylko nominowanych do nagrody jest to ważne wyróżnienie i dowód docenienia.

W kategorii organizacja pozarządowa roku wyróżniono Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy "Przejście" z miejscowości Zabawa koło Tarnowa. Organizacja pomaga ofiarom i ludziom, którzy stracili bliskich w wypadkach.

W kategorii firma roku uhonorowany został Nest Bank SA, który sfinansował kampanię społeczną "Superfotelik - chroni na bank". Bank wprowadził też do oferty kredyt bez oprocentowania i innych opłat na zakup fotelików do przewożenia dzieci w samochodach.

Za medium roku nagrodę odebrali twórcy audycji "Odjechani" na antenie AntyRadia: Dominika Sygiet i Włodzimierz Zientarski. Za instytucję publiczną roku uznano Przedszkole samorządowe nr 50 w Lublinie, w którym realizowane są ciekawe programy edukacji najmłodszych uczestników ruchu.

W najbardziej prestiżowej kategorii Osoba Roku, kapituła nagrody postanowiła uhonorować Filipa Gregę ze Szczecina. Z zawodu instruktor jazdy, angażuje się w wiele inicjatyw dla podnoszenia umiejętności kierowców. W 2014 roku z jego inicjatywy powstała Fundacja Odpowiedzialne Szkoły Jazdy, która działa na rzecz jakości szkolenia szkół jazdy w całej Polsce.

Więcej o wyróżnieniach na stronie PBD

Polecane artykuły

Prezentacja Iwony Zielińskiej, ekspertki OIGD. Fot. KZP

Prawo zamówień rok po nowelizacji

Działanie dyrektyw zamówieniowych w systemie krajowym po ponad roku od nowelizacji Prawa zamówień publicznych było tematem konferencji zorganizowanej 11 grudnia przez Grupę Doradczą KZP.

Krynica - Zdrój w promieniach grudniowego słońca. Fot. PKD

Krynica wiedzy o środowisku

Kompleksowym przeglądem problemów na styku transportu oraz budownictwa drogowego i środowiska naturalnego była zakończona 8 grudnia w Krynicy konferencja TRANSEIA 2017.

Drużyna Europrojektu z pucharem za mistrzostwo Polski. Fot. PKD

Mistrzowski powrót Europrojektu

Pierwsza drużyna gdańskiego Europrojektu zwyciężyła w IV Mistrzostwach Polski Drogowców w siatkówce, pokonując w finale obrońcę tytułu - firmę Skanska. Dla Europrojektu oznacza to odzyskanie mistrzostwa po 3 latach.