Unibep nowym członkiem wspierającym PKD

Firma Unibep SA z Bielska Podlaskiego przystąpiła do Polskiego Kongresu Drogowego w charakterze członka wspierającego. To jedna z czołowych firm budowlanych w kraju i największy eksporter usług budowlanych.

Korzenie firmy sięgają 1950 roku.. Firma była i państwowa, i komunalna, należała też do wielkiej korporacji europejskiej. Kluczowym momentem w historii spółki był rok 2002. To wtedy obecni właściciel nabyli udziały firmy od Budimeksu. Bielska spółka miała wówczas kilkadziesiąt milionów złotych przychodu i nieco ponad stu pracowników. Kolejnym krokiem milowym w historii firmy był debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Miało to miejsce w 2008 roku. Pozyskany kapitał został przeznaczony na rozwój Unibep SA.

Dziś Unibep SA jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce i jedną z nielicznych spółek, które mają w większości kapitał polski. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest nie tylko generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (działa na rynkach: rosyjskim, białoruskim, niemieckim), ale także posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je do Norwegii, Szwecji, Danii. Spółka realizuje coraz wiecej kontraktów w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex–Kobi stawia i remontuje mosty na terenie całego kraju

Polecane artykuły

Forum w Supraślu: Via Carpatia powinna powstać

Forum w Supraślu: Via Carpatia powinna powstać

Via Carpatia jest ważnym korytarzem transportowym rozwoju gospodarczego Polski. Rząd powinien starać się o włączenie odcinka Białystok – Augustów do sieci TEN-T - stwierdzono podczas WFD w Supraślu.

Strabag nowym członkiem PKD

Strabag spółka z o.o. - spółka należąca do europejskiego koncernu budowlanego o tej nazwie - przystąpiła z początkiem tego roku do Polskiego Kongresu Drogowego w charakterze członka wspierającego.

Ruszyła rejestracja na Światowy Kongres Drogowy 2019

26 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października br w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na stronie internetowej Kongresu można już rejestrować udział.