PZPS: turniej w Giżycku oficjalnymi Mistrzostwami Polski

Rozgrywane w Giżycku turnieje drogowców zostały uznane przez Polski Związek Piłki Siatkowej za oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Najbliższe zawody rozegrane zostaną 17-19 listopada.

Mistrzostwa rozgrywane są od 2014 roku na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku. Są organizowane wspólnie przez Polski Kongres Drogowy i Fundację Huberta Jerzego Wagnera. Impreza gromadzi z roku na rok więcej drużyn i uczestników. W pierwszej edycji tytuł mistrzowski zdobyła drużyna firmy Europrojekt, rok później najlepsze było inne biuro projektów z Trójmiasta - Transprojekt Gdański, a w ubiegłym roku nadszedł czas na firmę generalnego wykonawcy - Skanska. Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do IV Mistrzostw.

Po raz pierwszy będą one oficjalnymi Mistrzostwami Polski w siatkówce dla grupy zawodowej, obejmującej pracowników administracji drogowej oraz firmy branży drogowej. Pismo tej treści skierował do jednego ze współorganizatorów prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Oznacza to, że impreza rozgrywana będzie zgodnie z przepisami krajowej federacji.

Polecane artykuły

Zwycięska drużyna firmy Skanska. Fot.PKD

Skanska mistrzem w siatkówce

Skanska wygrała III drogowe mistrzostwa Polski w siatkówce, które rozegrane zostały w dniach 18-20 listopada w Giżycku. W zawodach wzięło udział 13 drużyn.

II MISTRZOSTWA DROGOWCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

Transprojekt Gdański drogowym mistrzem Polski

Drużyna Transprojektu Gdańskiego - ubiegłoroczni wicemistrzowie - pokonała 2:0 (25:20 i 25:21) zespół firmy Skanska w finale rozgrywanych w Giżycku II Mistrzostw Polski Drogowców w siatkówce.

I Mistrzostwa Polski Drogowców w piłce siatkowej

Gdańsk rządzi w drogowej siatkówce

Mistrzem Polski Drogowców 2014 w siatkówce została drużyna Europrojektu Gdańsk, która 8 listopada w finale turnieju o puchar prezesa PKD pokonała Transprojekt Gdański. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa Oddziału GDDKiA w Olsztynie. Poza sportową rywalizacją, impreza była okazją do świetnej zabawy dla środowiska drogowców.